Aktualitet

Ekzekutoi 50-vjeçaren, të burgosurit në Fier rrahin Ervis Zotajn


               Publikuar në : 14:25 - 15/01/20 B H

Të burgosurit në Fier refuzojnë qëndrimin pranë tyre të 26-vjeçarit, Ervis Zotaj, i cili dyshohet për vrasjen makabre të Drita Saliajt.

Bëhet me dije se ditën e sotme ka pasur tensione të forta në ambientet e paraburgimit, teksa 26-vjeçari është dhunuar nga të burgosurit.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe drejtori i burgut Fier, Arjan Hasani. Të burgosurit kanë tentuar ta rrahin gjatë momentit që ai ka dalë për t’u ajrosur por policia ka ndërhyrë dhe ka parandaluar përplasjen.

Të burgosurit e cilësojnë si krim makabër veprimin e tij, duke refuzuar kështu që të ndajnë qelinë me të.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT