E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Ekzekutimi në Elbasan, Meta: Tensioni vjen nga Rama, ka tmerr zgjedhjet e lira

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e sotme në Elbasan, ku mbeti i vrarë aktivisti i PS-së, Pjerin Xhuvani.

Në një prononcim për mediat nga Vlora, Meta u shpreh se tensioni vjen nga kryeministri Edi Rama, pasi sipas tij, ai ka tmerr nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

Ilir Meta:Tensioni vjen nga personi që shkeli marrëveshjen e 5 qershorit. Ka tmerr nga zgjedhje të lira dhe të ndershme, i lë kandidatët me zemrën telef, e kanë apo se kanë emrin në lista. Kështu mendon të bëjë edhe me zgjedhjet e 25 prillit. Nuk i jepte porosi Damianit, tërmet. Ku ndodhi ngjarja në Kavajë? Gjaku u derdh atje. Në Elbasan herën e kaluar nuk mund t’ju them se kam qenë gjithë kohën në udhëtim. Herën e parë duhet të ishte shmangur përplasja.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...