E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Ekzekutimi i ekstremistit grek në Bularat, flet motra e Kacifas: Qeveria greke të ushtrojë presion

Më të lexuarat

Një vit pas vrasjes së ekstremistit grek Kostandin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, motra e tij e madhe, Violeta tha për mediat greke se është në pritje të zbardhjes së vrasjes së 35-vjeçarit.

Ajo kërkon të dijë arsyet pse vëllai i saj u ekzekutua dhe autopsinë.

“Na tregoni nëse ka diçka pse ata ekzekutuan vëllain tim. Na jepni dosjen e çështjes. Diçka duhet të ishte dhënë. Nuk ka asnjë përgjigje serioze përgjegjëse. Ata duan një zgjatje tjetër. Ata duan ta zgjasin çështjen për më 2020. Nëse ata kanë video pse nuk na tregojnë? Familja nuk mund të qëndrojë në atë mënyrë“, deklaroi ajo për mediat helene. Këto të fundit shprehen se policia shqiptare vijon të terrorizojë pakicën etnike greke në jug të Shqipërisë.

Fillimisht, autoritetet shqiptare thanë se Kacifasi ishte ai që hapi fillimisht zjarr ndaj tyre, prandaj qëlluan drejt tij, duke e lënë të vdekur në vend.

Kostandin Kacifas u vra në Shqipëri më datë 28 tetor, ditën e Pavarësisë së Greqisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...