E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Ekzekutimi i dy vëllezërve, çfarë konstatoi prokuroria në vendngjarje

Më të lexuarat

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Solli shqiptarët nga Siria, kush është Gledis Nano i trajnuar nga FBI-ja

Gledis Nano, është shefi i Anti-Terrorit shqiptar që ka marrë pjesë vetë në operacionin e riatdhesimit të 5 shqiptarëve të parë nga kampi i...

55 plumba janë derdhur mbi dy vëllezërit Haxhia, të cilët u vranë në një atentat më 27 Prill në segmentin rrugor Shën Vlash-Nishtulla.

Ndërsa Gjykata e Durrësit ka dhënë të shtunën masën arrest me burg për dy të arrestuarit e dyshuar lidhur me këtë ngjarje, në konstatimin e Prokurorisë, vërehet se drejt mjetit të dy vëllezërve janë derdhur 55 plumba.

“Nga kqyrja e vendit të ngjarjes mbi asfalt dhe në afërsi të mjetit të viktimave u gjetën një sasi prej 55 gëzhojash armë zjarri, katër aparate telefonike celular në përdorim të viktimave. Nga kryerja e mëtejshme mjeti i viktimave ka rezultuar me dëmtime të shumta të përparme dhe xhamave anësor të makinës, në pjesë të kofanos dhe dyerve, janë formë virmash tejshpuese me drejtim nga jashtë- brenda”, thuhet në konstatimin e Prokurorisë.

Lexo edhe :   Ekzekutimi i 50-vjeçarit/Merret në pyetje ish-dhëndri, ja për çfarë dyshohet

Sipas të njëjtit dokument konstatohet se në trupin e viktimave ka patur dëmtime të shumta të shkaktuara nga armët e zjarrit, kryesisht në pjesën e kokës dhe qafës.

Prokuroria kërkoi masën e sigurisë arrest me burg pa afat për Altin Ndocin dhe 22-vjeçarin me inicialet K.A. nga Durrësi, të cilët akuzohen jo vetëm për vrasjen e 27 Prillit, por edhe për vrasjen e kryer më 2 Mars në rrugën “Vath Truja”, në Durrës, ndaj Dorjan Shkozës e Anxhelo Avdisë, shkruan “opinion”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...

KMSH dënon sulmet në Francë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar pas sulmeve terroriste që ndodhën në Francë. KMSH-ja e cilëson vrasjen të pajustifikueshme, dhe se dënojnë të gjitha...

Frika nga infektimet/ Ministria: Ja si duhet t’i hamë vaktet ushqimore

Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët që të konsumojnë vaktet ushqimore në distancë nga të afërmit dhe familjarët. Në udhëzuesin e shpërndarë nga MSH, tregohet niveli...

Pse shkollat ​​nuk janë vatra të nxehta të përhapjes së Covid-19

Të dhënat e mbledhura në të gjithë botën, po tregojnë gjithnjë e më shumë se shkollat ​​nuk janë vatra të nxehta për rastet e...