E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Ekzekutimi i 71-vjeçarit, ish-gruaja akuza ndaj medias e policisë: Do më jepni llogari

Floresha Zhidru, ish-bashkëshortja e 71-vjeçarit Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua ditën e djeshme nga forcat RENEA, ka hedhur akuza ndaj shtetit dhe mediave për ngjarjen e ndodhur.

Para dyerve të banesës së saj ajo ka shpërthyer me akuza ndaj policisë dhe mediave, duke u kërkuar këtyre të fundit që të largojnë kamerat nga shtëpia e saj.

”Mos t’iu shikoj këtu me kamer, pse nuk erdhët kur ishte për të ardhur por erdhët sot. Ik kërkoja shtetit drejtësinë. Do jepni llogari për atë që keni shpifur, do jepni llogari për atë që keni shkruar në media, do jepni llogari”, tha ajo e indinjuar.

Lefter Zhidru u ekzekutua dje në Elbasan pas 5 orësh rezistencë, dhe mos bindjes ndaj urdhrit të policisë për t’u dorëzuar.

Gjithcka nisi prej orës 13:20 minuta kur policia dhe forcat speciale rrethuan lagjen “11 Nentori” ne Elbasan për të neutralizuar 71-vjeçarin e armatosur me kallashnikov i cili qëlloi drejt policisë duke plagosur dy të rinj kalimtarë. Ish-bashkëshortja e tij kishte telefonuar policinë për të kërkuar ndihmë pasi ishte i armatosur.

Forcat RENEA ekzekutuan 71 vjeçarin në banesën e ish bashkëshortes së tij në Elbasan. Nga kontrolli i shtepisë, policia gjeti një kallashnikov, municione dhe disa kallepe me lëndë plasëse gati për shpërthim.

Historia që për 5 orë mbajti nën terror qytetin e Elbasanit, nisi per shkak të një konflikti në familje mes Zhudrit dhe ish-bashkëshortes së tij në kohën kur në shtëpi ishte dhe vajza e mitur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...