E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Ekzekutimi enigmatik i 2 shqiptarëve në Angli, zbulohet identiteti i njërit

Zbardhet identiteti i një prej shqiptarëve të vrarë më 19 dhjetor në Veri të Londrës.

Bëhet fjalë për Arbri Fesko, 30 vjeç me origjinë nga Ura Vajgurore, shkruan “Top Channel”. Ndërkohë, autoritetet britanike nuk e kanë bërë ende publike identitetin e viktimës së dytë.

Si i përfshirë në këtë vrasje ka përfunduar në pranga Kaziku Tuwisana.

Po ashtu, është arrestuar edhe 42-vjeçari Besnik Berisha, banues në Martock Gardens. Ndaj tij janë ngritur akuza për vrasjen e një 30-vjeçari në zonën Barnet Bypass, afër Scratchëood Park më 19 dhjetor. Si dhe akuzohet për vrasjen e një 35-vjeçari, po me 19 dhjetor, në zonën Hertfordshire Constabulary.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Merkato/ Ja lajmet më të fundit nga klubet angleze...

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...