E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Edhe Franca shënon rritje të numrave/ Bilanci për 24 orët e fundit

loading...

Franca po shënon rritje të vazhdueshme të numrit të viktimave të shënuara nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit, Franca ka shënuar numrin më të madh të viktimave të regjistruar ndonjëherë në vend.

Sipas mediave franceze, 365 persona kanë ndërruar jetë brenda kësaj dite, duke e çuar numrin total të viktimave në 1,696.

Ndërkohë raportohet se numri i rasteve me Covid-19 në Francë ka arritur në 29,155. Ndërsa deri më tani janë shëruar gjithsej 4,948 pacientë.

Pas Italisë dhe Spanjës, Franca ka shënuar sot numrin më të madh të viktimave të shënuara nga ky virus vdekjeprurës.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...

Princi Charles dhe Camilla festojnë përvjetorin e martesës në karantinë

Dje, 9 Prill 2020, Princi Charles dhe Camilla kanë festuar përvjetorin e pesëmbëdhjetë të martesës. Të dy u ribashkuan pas shërimit të Charles nga koronavirusi. Ne...

Si dilet nga izolimi duke shpëtuar si njerëzit ashtu edhe ekonominë

Nga: Ian Mulheirn “The Indipendent” Si mund të shpëtojmë nga bllokada e shkaktuar nga koronavirusi? Disa mund të thonë se shtrimi i kësaj pyetje është...

Babai i Rihanna-s infektohet nga koronavirus, ja si e ndihmoi ajo

Babai i Rihanna-s, Ronald Fenty, ka rrefyer se kishte pasur frikë për jetën e tij pasi luftoi me koronavirusin. 66-vjeçari falenderoi vajzën e tij për...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT