E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Ecuria javore e kursit të këmbimit

Monedha evropiane ka pësuar disa luhatje të lehta të vlerës gjatë kësaj jave duke u këmbyer në fund të saj me 124.1 lekë, referuar të dhënave të publikuara të Bankës së Shqipërisë.

Ndërkaq Paundi britanik ka ndjekur një linjë progresive gjatë periudhës së 6-10 korrikut, duke fituar ditën e enjte rreth 1 pikë në raport me fillim e javës teksa ka kapur nivelin e 138.68 lekë ditën e premte.

Dollari amerikan e ka nisur këtë javë në kuotën e 110.04 lekë duke regjistruar më pas një rënie të lehtë të vlerës teksa ka arritur dje në nivelin e 109.94 lekë.

Franga zvicerane është e vetmja valutë e huaj që nuk ka pësuar ndryshime të forta të vlerës duke u këmbyer në fund të kësaj jave me 116.77 lekë sikurse edhe ditën e hënë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...