E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

E zuri gjumi dhe humbi emisionin, ja si kishte vepruar Gentian Zenelaj

Të drejtosh një emision mëngjesi është sa i bukur, po aq dhe i vështirë. Gentian Zenelaj ka ndarë me fansat e tij dhe jo vetëm, në emisionin “Club FM”, një detaj pikant.

Ai u  rrëfye se emisioni që ai prezantonte në radio ishte 7 me 9, dhe i duhej të zgjohej shumë herët. Por një ditë e kishte zënë gjumi, dhe për të nxjerrë Gentin nga situata, kolegu i tij ka hequr fishën e transmetimit që të mos dëgjohej në të gjithë Shqipërinë. Për të kishte qenë mjaft e vështirë, pasi ishte zgjuar në orën 07:45, por situatën e kishte kaluar me mjaft sportivitet.

“Emisioni ishte 7 me 9 të mëngjesit, dhe unë gjendesha në shtrat në orën 07:45. Asokohe kolegu im hoqi fishën e transmetimit, dhe radio nuk dëgjohej më në të gjithë Shqipërinë. Kur arrita në studio, thashë në mikrofon pra “siç po thosha”, që të mos kuptohej që problemi ishte i joni”, tha Genti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...