E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

E vendosi vetë tullën e parë/ Rama bën premtimin e madh: 850 shtëpi do ndërtohen nga e para (VIDEO)

Kryeministri Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj, kanë qenë në Dajt ku dhe inspektuan nga afër punimet për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në shenjë simbolike, kreu i qeverisë ka vendosur një tullë në një nga shtëpitë që ndërtoheshin.

Rama premtoi se 850 shtëpi individuale do të ndërtohen nga e para vetëm në Tiranë, dhe do të jenë në të forta se ato që kanë patur.

Statusi

#TiNukDoJeshKurrëVetëm

RINDËRTOJMË BASHKË

Dajt, Tiranë – Aty ku po ndërtohen banesat e reja për familjet e mbetura pa strehë nga tragjedia e 26 nëntorit.

Rindërtimi i shtëpive në Tiranë po ecën me ritme të shpejta edhe në Baldushk, Kashar, Pezë e Zall Herr.

850 shtëpi individuale do të ndërtohen nga e para vetëm në Tiranë, më të bukura, më të forta se ato të mëparshmet.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤RINDËRTOJMË 🤝 BASHKË📍Dajt, Tiranë – Aty ku po ndërtohen banesat e reja për familjet e mbetura pa strehë nga tragjedia e 26 nëntorit.👉Rindërtimi i shtëpive në Tiranë po ecën me ritme të shpejta edhe në Baldushk, Kashar, Pezë e Zall Herr.🏡🏗850 shtëpi individuale do të ndërtohen nga e para vetëm në Tiranë, më të bukura, më të forta se ato të mëparshmet🏠🏡

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 25 septembre 2020

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama flet në France 24 për negociatat, vaksinat, turizmin dhe patronazhistët

“Shqipëria shpreson për hapjen zyrtare të negociatave të pranimit të vendit në Bashkimin Evropian, në fund të qershorit, negociata të cilat janë bllokuar prej...

Euro 2020/ Kombinacionet për çdo kombëtare, si kalojnë katër vendet e 3-ta

Cilat kombëtare janë kualifikuar deri tani, cilat mund t'u bashkohet atyre në raundin e 1/8-ave, rregullat në rast barazimi me pikë dhe çfarë i...

SHBA/ Kamionçina hyn mes turmës gjatë paradës LGBT, bilanc tragjik

Një i vdekur dhe dy të plagosur. Ky ka qenë bilanci i një ngjarjeje që ndodhi dje në mbrëmje në Florida të SHBA-ve, kur...

Vëllezërit që shitën pikturën false dhe zbuluan që pagesa u bë me para false

Historia fillon në 2003-shin, kur vëllezërit Font, nga Girona, Spanjë, blenë pikturën "Portreti i Antonio Maria Esquivel" (Retrato de Antonio María Esquivel), atribuar penelit...

Ozon-Terapia, si aplikohet në trajtimin e hernies diskale

Të ankohesh nga dhimbja e mesit është një nga ankesat më të zakonshme të njeriut. Rreth 80% e Amerikanëve kanë probleme të shpinës të...