E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

E shau me “libër shtëpie”, moderatorja shpërthen ndaj Stresit: Dështak

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, ka qenë mjaft aktiv në protestën e organizuar për Klodian Rashën. Madje ai u shpall në kërkim nga policia, dhe mbi të rëndojnë akuzat për veprat penale “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Prishja e qetësisë publike”, “Shkatërrimit të pronës me zjarr” dhe ”Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Ndër postimet e tij, bie në sy revolta e hapur ndaj personave që i kanë dalë kundër, mes tyre edhe Einxhel Shkirës. Ajo shkruante se nuk doli në protestë, në respekt të dhimbjes së familjes së 25-vjeçarit.

Më tej, Einxhel dënonte dhunën dhe shkatërrimet e kryera nga protestuesit në kryeqytet. Reperi ka rishpërndarë në Instastory shkrimin e saj, duke iu kthyer me një fjalor banal.

Por nuk ka vonuar as përgjigja e Einxhel. Ajo ka shpërndarë në Instastory një video nga intervista që ka zhvilluar me Stresin, madje duke e cilësuar një njeri dështak.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...