E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

E rëndë/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grave naftëtare

Prej 11 ditësh gratë naftëtare vijojnë grevën e urisë. Ato shprehen se nuk do të tërhiqen derisa qeveria te gjej zgjidhje për pagat e prapambetura. Gjendja shëndetësore e tyre vijon të përkeqësohet, por deri më tani ende nuk ka një propozim konkretë nga qeveria.

Një natë më parë njëra prej grevisteve u dërgua në spital për ndihmë mjekësore e nuk ju rikthye më grevës, sepse ndodhet në gjendje të rëndë në banesën e saj. Naftëtarja që e shoqëroi shprehet se largimi i saj i bën edhe më të vendosura.

“Nuk tërhiqemi, do ti shkojmë deri në fund. Po kërkojmë të drejtën tonë dhe jo lëmoshë nga qeveria”,-shprehen naftëtaret.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...