E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

E rëndë në Serbi/ Zbulohet dhoma e torturave ku ekzekutoheshin njerëz

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandër Vulin ka konfirmuar se në lagjen Ripotek të Beogradit është gjetur një vend ku janë torturuar dhe ekzekutuar njerëz.

Brenda gondinës është gjetur një mulli mishi, që dyshohet është është përdorur nga klani Veljko Belivuk dhe Marko Miljkovic, shkruan media serbe, Telegraf.rs.

“Asnjë krim i klanit Belivuk-Miljkoviç nuk do të mbetet i pazgjidhur. Pasi gjetëm një dhomë të fshehtë në shtëpinë e tmerreve në Ritopek, në të cilën, përveç armëve dhe eksplozivëve, kishte edhe një makinë industriale për bluarjen e mishit. Anëtarë të Ministrisë së Brendshme dhe Prokurorisë së Krimit të Organizuar konfirmuan patjetër që kishte gjurmë të ADN-së së disa viktimave të këtij klani.”, tha Vulin.

Sipas tij, ky “grup vrasës” do të torturonte njerëzit, do t’i vriste ata dhe në fund do të bluante eshtrat e tyre në mënyrën më të tmerrshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...