E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

E quajti ‘Madam Falimenti’, ministrja e Financave i përgjigjet Berishës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, në një intervistë për Dritare me Rudinën, i është përgjigjur ish-kryeministrit, Sali Berisha i cili e quajti Madam Falimenti, sapo mori detyrën si ministre.

Sipas saj, fjala madam është e bukur, por jo fjala faliment, pasi për tre muaj si drejtuese e Fondit të Sigurimit të Shëndetit Publik nuk arriti të falimentonte.

Fjala madem është e bukur, por fjala faliment nuk është. E para sepse nuk mendoj që për tre muaj si drejtuese e Fondit të Sigurimit të Shëndetit Publik arrita ta falimentoj. E dyta është sepse, arsyet e dhëna në komentet e zotit Berisha, janë të lidhura e mospagesa, besoj se ata që e njohin ligjin e buxhetit, i cili u përvalon mbi gjithçka do të më jepnin të drejtë. Megjithatë unë e vlerësoj edhe fjalën madamë, mbetem e kënaqur vetëm me të”, deklaroi Denaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...

Hoteli më i mirë në Londër hap dyert për të trajtimin të infektuarve me Co*id

Hoteli më i mirë në periferi të Lodrës Croydon, normalisht do të ishte i mbushur me turistë, punëtorë ndërtimi jashtë qytetit dhe udhëtarë biznesi. Por,...