Politikë

E quajnë tradhtare, Rudina Hajdari: Do ta them troç fare, unë…


               Publikuar në : 22:27 - 31/05/19 Enno

Deputetja demokrate Rudina Hajdari i ka dhënë një përgjigje të gjithëve atyre që e quajnë tradhtare, pasi nuk dorëzoi mandatin. E ftuar ne studion e emisionit “Ekopolitikë”, Hajdari tha se qëndrimi i saj në Parlament ka forcuar më shumë PD dhe demokratët.

“Po shoh mesazhet që vijnë dhe nuk vijnë pak. Kryesisht janë demokratë që thonë pyete zonjën Hajdari a nuk ndihesh fajtore që prej teje nuk u largua kjo qeveri. Dhe je tradhtare për këtë këndvështrim”, u shpreh gazetari Besart Kadia.

Ndërsa Rudina Hajdari sqaroi: Do ta them troç fare. Unë duke qëndruar në parlament kam forcuar PD dhe demokratët në tërësi sepse i kam dhënë legjitimitet faktit që ne duhet të qëndrojmë në parlament dhe unë i përfaqësoj ata dhe do vazhdoj ti përfaqësoj ata. Kështu nuk besoj se kjo logjikë është e drejtë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT