E premte, 30 Korrik, 2021
18.5 C
Tirana

E pyesin sa i famshëm është në Suedi, Ibra ka një përgjigje epike

Zlatan Ibrahimovic është duke kaluar një moment fantastik në aventurën e re në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me skuadrën Los Angeles Galaxy. Transferimi i tij nga Manchester United ka sjellë një entuziazëm të madh në kampionatin amerikan të futbollit (MLS) dhe në mediat amerikane.Prej disa ditësh, Ibra është i zënë me intervista të shumta nëpër programe televizive dhe radiofonike. Në njërën prej tyre, futbollisti suedez u pyet se sa i famshëm ishte në atdheun e tij. Përgjigjja ishte tipike e Ibrës: “Nuk mund ta masësh famën time. Unë nuk jam nga Suedia, unë jam Suedia”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Punonjësit federalë përsëri me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....

Kualifikim historik/ Laçi në raundin e tretë të Conference League

Mund të quhej si mision i pamundur, por në futboll kjo fjali ekziston vetëm në letër, sepse fusha flet ndryshe. Me plot meritë, Laçi ka...

Izraeli nis të aplikojë dozën e tretë të vaksinës anti-covid

Izraeli do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit mbi 60 vjeç, konfirmoi të enjten kryeministri i këtij...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Conference League/ Partizani nuk ia del, Bazeli e eleminon në raundin e dytë

Partizani pësoi një tjetër humbje ndaj Bazelit, teksa kësaj here u mund 0-2 në ‘’Elbasan Arena’’. Zviceranët arritën të menaxhonin mjaft mirë rezultatin duke...