E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

E papritur/ Protestuesit lënë Kryeministrinë, marshim drejt Parlamentit

Vijon protesta e opozitës së bashkuar, me një risi: pikërisht marshimi i tyre. Fillimisht është marshuar rreth e rrotull Kryeministrisë, ndërsa tashmë, po marshohet në drejtim të Parlamentit.

Ka qenë Noka ai që ka marrë sërish fjalën dhe u ka kërkuar protestuesve që të ndjekin liderin e PD-së, Lulzim Basha, i cili po marshon në drejtim të Kuvendit së bashku me kryetaren e LSI-së Kryemadhi dhe me ish-deputetin Fatmir Mediu.

Ky i fundit ka thënë në një prononcim për mediat se protesta nuk ndalet dhe se ky është uragani i shqiptarëve:

“Marshimi do të vazhdojë, protesta nuk ndalet. Ky është uragani i shqipatrëve. Do bëjmë gjithcka deri sa të rrëzohet kryeministri”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...