E enjte, 13 Gusht, 2020
29 C
Tirana

E paditi Rama për shpifje, Gjykata jep masën e dënimit për Jorida Tabakun

Më të lexuarat

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

“U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje në rrjetin social Facebook. Në videon në fjalë shfaqet Belshi, ndërsa...

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane, sektorët ku do të shkojnë 95 milion euro

Së fundmi është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për dokumentin e detajimit të angazhimit prej 95 milion euro. Lajmin e bëri të...

Agron Shehaj dhuron respiratorë dhe aparat dialize për spitalin COVID 2

Biznesmeni dhe ish-deputeti i PD, Agron Shehaj i ka dhuruar dy respiratorë dhe një aparat dialize spitalit Shefqet Ndroqi, i cili është kthyer aktualisht...

Ishin fshehur në Shqipëri, ekstradohen 9 persona drejt Italisë

Nëntë persona të kërkuar që janë arrestuar në Shqipëri janë ekstraduar ditën e sotme në Itali. Sipas policisë, të ekstraduarit janë shtetas shqiptar nga mosha...

Rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me koronavirusin e kanë...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...

“I besoj Putinit”, kush është presidenti i parë që do marrë vaksinën ruse

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, është shprehur mjaft besimplotë lidhur me zbulimin e vaksinës së koronavirusit nga Rusia. Duterte ka treguar gatishmërinë të bëhet personi...

“Nuk ia uroj as armikut”, Veliaj flet për herë të parë pas shërimit nga virusi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është ritkthyer sot në zyrën e tij, pasi u shërua nga koronavirusi. Në një prononcim për News24, Veliaj...

Infektimet e reja në Gjermani arrijnë “nivelin alarmues”

Sërish në Gjermani janë regjistruar mbi 1200 raste të reja të infektimeve me virusin Corona. Kjo gjendje ka alarmuar edhe Ministrin e Shëndetësisë, Jens Spahn. Ministri...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, është dënuar me gjobë ditën e sotme nga Gjykata e Tiranës, pasi është dënuar për shpifje pas padisë së ngritur nga Kryeministri Edi Rama.

Kryeministri Rama ka paditur më herët Tabakun për shpifje, duke kërkuar prej saj 1 milionë lekë dhe përgënjeshtrim të deklaratës. Ish-deputetja kishte bërë një deklaratë në lidhje me lojërat e fatit, që sipas saj ishin katërfishuar gjatë kohës së qeverisjes së Ramës.  

Por edhe pse kryeministri kërkoi 1 milionë lekë, Tabaku pas vendimit të gjykatës është e detyruar që të paguaj një shumë prej 300 mijë lekësh.

Lexo edhe :   Vijojnë dasmat pavarësisht paralajmërimeve, gjoba të majme për tre persona

“Detyrimin e palës së paditur, Jorida Tabaku, t’i paguajë paditësit Edi Rama si dëmshpërblim për dëmin jopasuror të shkaktuar nëpërmjet deklarimit të saj në faqen Facebook të datës 25.10.2018 shumën prej 300 mije lekë”, thuhet në vendim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Makina e së ardhmes që mund të bëjë 1600 km me një serbator

Kompania Hyperion, me bazë në Kaliforni, prezantoi supermakinën e saj me hidrogjen, me të cilën ajo shpreson që të ndryshojë mendimin e njerëzve për...

Meta kthen ligjin: Thellon konfliktin social

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vendosur të kthejë në Kuvend për rishqyrtim ligjin “Për pronat e paluajtshme të shtetit”, të ndryshuar”. Në arsyetimin e...

Shullazi në izolim “41-Bis”, avokati Meçi letër Metës, Ramës dhe Ruçit

Avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçi i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Presidentit Ilir Meta. Meçi...

Transportonte ilegalisht 6 emigrantë, 38-vjeçari përfundon në pranga

Policia e Korçës ka vënë në pranga një person i cili akuzohet për dhënie ndihme ndaj emigrantëve të paligjshëm. I arrestuari është shtetasi L. SH.,...

Shefi i OKB-së: Pandemia rrezikon paqen në botë

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres paralajmëroi se pandemia e COVID-19 jo vetëm që kërcënon rezultatet në luftimin e varfërisë globale...