E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

E mposhti sëmundja, ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Kuvendit të Shqipërisë

Halil Hysenaj, ish-deputet i Kuvendit të parë pluralist është ndarë nga jeta në moshën 73 vjeçare, si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Hysenaj ka ndërruar jetë dje në SHBA, ndërsa u mposht nga një sëmundje e rëndë.

Halil Hysenaj është zgjedhur në vitin 1991 si deputet i Kuvendit të parë pluralist në zonën e Deshnicës, Këlcyrë, i propozuar nga Partia Socialiste.

Në vitin 1999 emigroi në SHBA, ndërsa ka lënë pas bashkëshorten dhe dy djemtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...