E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

E mposhti koronavirusi, ndahet parakohe nga jeta arkitekti i njohur

Pandemia nuk kursend askënd. Një tjetër emër me peshë në vend është shuar si pasojë e pandemisë.

Koronavirusi i ka marrë jetën arkitektit të njohur korçar, Kliti Kallamata. Prej disa ditësh ai ishte prekur nga virusi, por nuk ia ka dalë dot mbanë, si pasojë e përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Kallamata ka qenë i shturar në pavionin e hapur në Spitalin e Korçës.

Mësohet së mbrëmjen e djeshme ai ka ndërruar jetë. Kallamata për shumë vite ka qenë edhe Drejtor i Monumenteve të Kulturës në Korçë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, çfarë është vendosur për universitetet

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...