E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

“E mposhta për 12 sekonda”, habit Conor McGregor: Korrigjoni rezultatin (Video)

Conor McGregor, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Twitter”, i ka kërkuar UFC-së që të korrigjojë kohës e fitores së tij ndaj Jose Aldo në eventin UFC-194. Sipas irlandezit, ai e mundi rivalin brazilian në 12 sekonda të raundit të parë dhe jo në 13 sekonda, siç është regjistruar në statistika.

McGregor, ish-kampion bote në dy pesha të ndryshme, ka postuar një video të këtij dueli, si provë që vërteton se ai ka mposhtur Jose Aldo në 12 sekonda.

“Janë 12 sekonda. Shihni me vëmendje kohën. Gjyqtari Big John ndal duelin kur ka ende 4’48” nga raundi i parë. Pra, janë 12 sekonda. Unë dua që UFC-ja ta korrigjojë këtë gabim. Unë e kam mposhtur atë rival, mos kujtoni se me hidhni”, shkruan irlandezi.

Kjo deklaratë e McGregor vjen pak ditë pas tërheqjes së tij nga sporti, duke befasuar të gjithë. Ndërkohë që, ai është akuzuar për dhunë seksuale, akuzë e cila është hedhur poshtë nga irlandezi.McGregor, 30 vjeç, e mbylli karrierën e tij në kafaz me 21 fitore e 4 humbje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...