E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

E mërkura ditë zie në Bullgari/ Flet pronari i autobusit: Nuk i di shkaqet!

Ende mbeten të paqarta shkaqet e aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona. Pronari i kompanisë së udhëtimeve turistike “Besa Trans”, është shprehur se ende nuk i di shkaqet e aksidentit fatal në Strumë të Bullgarisë. “Nuk e di se si ka ndodhur rasti. Që nga ora 3 e mëngjesit jam në vend të ngjarjes, për të marr informacione nga institucionet bullgare, por deri më tani ende nuk dihen shkaqet”, tha ai për televizionin shqiptar “TV 21” në Maqedoninë e Veriut.

Informacionet e para kanë konfirmuar se shoferi i autobusit me pasagjerët që ktheheshin pas një vizite turistike në Turqi, ka ecur me shpejtësi të lartë mbi 100 km/h. Përplasja e fortë me bordurën anësore shkaktoi ndezjen e zjarrit, duke u marrë jetën 46 qytetarëve, ndërsa 7 të tjerë mundën të shpëtonin.

E mërkura do të jetë ditë zie në Bullgari, pas incidentit tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë e Veriut. Lajmin e bëri të ditur zv/kryeministri Galab Donev në Varna.

Nëntë persona kanë humbur jetën nga zjarri në një shtëpi të të moshuarve në fshatin Rojak të Varnës. Pak orë më vonë, në orën 02:00, një autobus u përfshi nga flakët në autostradën e Strumës, dhe për pasojë humbën jetën 46 persona dhe mbetën të lënduar shtatë të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...