Foto Galeri

E mbani mend “Borëbardhën”? Ja sa ka ndryshuar aktorja (foto)


               Publikuar në : 08:49 - 24/06/19 M. S

Aktorja Zeynep Değirmencioğlu ishte vetëm 16 vjeç kur luajti rolin e “Borëbardhës”, dhe 17 vjeç në rolin e “Hirushes”, filmat të cilët e bënë shumë të famshme.

Ndonëse hapat e parë drejt aktrimit ajo i ka nisur thuajse foshnje, që në moshën 1-vjeçare, Zeynep e la këtë profesion kur ishte 20 vjeç, duke iu dedikuar me kohë të plotë biznesit.

Ajo sot është 64 vjeç, grua e ve dhe ka dy vajza. Vitet e fundit, ajo ka hapur edhe një restorant në Stamboll.

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT