E mërkurë, 8 Korrik, 2020
17 C
Tirana

E kritikuan për trupin e saj, Billie Eilish dorëzohet: “Nuk mund të fitoj”

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Lajm i bukur”, Rama bën publik zbulimin më të fundit në Shqipëri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë një lajm të bukur me qytetarët, sikundër e cilëson ai. Rama bën të ditur se Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore,...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Billie u shndërrua shpejt në një simbol për një gjeneratë të tërë, gjithashtu falë look-ut së saj ‘oversize’ dhe zgjedhjes për të mos vënë ne dukje feminitetin e saj.

Pasi ndau disa klipe nga pushimet e saj në Hawaii, ku shfaqej me bikini, ajo përfundoi në shënjestrën e haters-ve.

Këngëtarja e re kaliforniane, pasi inaguroi turneun e saj botëror me një mesazh kundër ‘body shaming’, u kthye të flasë për këtë temë në revistën britanike “Dazed”.

“Unë nuk mund të fitoj” – “Pashë komente si: ‘Si guxon të thuash që nuk deshiron të seksualizohesh dhe të veshësh këtë pastaj”. Nuk mund të fitoj, nuk mundem, “tha Eilish.

Të tjerë thonin ‘Mua nuk më pëlqen sepse, sapo mbushi 18 vjeç u bë një ku**e. Nuk mund të fitoj, nuk mundem,”.

18 vjeçarja gjithmonë ka pasur një marrëdhënie të dhimbshme me trupin e saj: “Arsyeja e vetme që kam veshur rroba të gjera ishte sepse urreja trupin tim.

Vitin e kaluar ne nje moment qe isha lakuriq nuk po e njihja trupin tim sepse kisha kohë pa e parë. Ndonjëherë e shikoja dhe pyesja se kujt i përkiste. Nuk është se më pëlqen tani, por është pak më mirë për mua, “shpjegoi ajo.

“Njerëzit më thonë:” Ti ke ndryshuar. Si guxon të bësh atë për të cilën je rebeluar gjithmonë? “. Unë nuk u rebelova kundër asgjëje, me të vërtetë” . “Unë vishem ashtu siç dua, nëse ka ditë kur ndihem mirë me barkun tim, dal me bark jashtë. Unë duhet të kem të drejtën ta bëj atë.”- perfundoi ajo

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Ushtria gjermane stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit

Ushtria gjermane Bundeswehr po stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit me virusin korona. Bundeswehri gjerman në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë Veterinare (TiHo) në...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Ahmeti: Ja vijat e kuqe që s’i toleroj në koalicion

Politikani shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në vendin fqinj më 15 korrik. I...

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1

Fernando Alonso, i shpallur dy herë kampion bote ka vendosur që të rikthehet në Formula 1 me Renault sezonin e ardhshëm. “BBC” raporton se spanjolli,...

Mashtrimi 700 milionë euro me inceneratorët: Si u falsifikua studimi i fizibilitetit

Nga Klodian Tomorri Mashtrimi 700 milionë euro Si u falsifikua studimi i fizibilitetit të inceneratorit për të rritur faturën e buxhetit Një tabelë ekseli me shifra të...

Pandemia/ Rikthehen kufizimet në orar në komunat në veri të Kosovës

Shtabi i Krizave për komunat në Veri të Kosovës ka vendosur të rikthejë ndalimin e lëvizjes nga ora 21:00 deri në 5 të mëngjesit. Gjatë...