Bota

E krahasoi bebin mbretëror me një shimpanze, moderatori pushohet nga puna (foto)

               Publikuar në : 18:33 - 09/05/19 M. S

Persona të fushës së medias kanë folur shumë për momentin kur Meghan së bashku me Princ Harry-n vendosën që ta prezantonin të voglin e tyre me gjithë botën. Kujtojmë këtu faktin se në datën 6 maj, Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Princ Harry, u bënë prindër të një vogëlushi që vendosën ta quanin Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Përpos urimeve të shumta që kanë marrë, janë përcjellë edhe ofendime. Ka qenë një moderator i një programi në radio “BBC Radio 5”, Danny Baker, ku ka publikuar një foto të një shimpanzeje, teksa e ka shoqëruar me mbishkrimin: “Bebushi mbretëror lë spitalin!”.

Kjo ironi nuk është kapërdirë mjaft lehtë, e nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku ndaj tij të merrej masa e menjëhershme.

Ai është pushuar nga puna, dhe këtë lajm e ka bërë të ditur vetë Baker përmes një postimi në Twitter.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT