E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

E kishin lënë jashtë në temperatura -20 gradë, ndodh mrekullia me foshnjen

Një foshnje është gjetur shëndoshë e mirë, ndonëse ishte braktisur dhe temperaturat ishin në -20C. Zyrtarë rusë kanë thënë se kanë gjetur me shenja jete një foshnje të braktisur, në temperatura deri në -20C në Siberi.

E porsalindura u gjet nga pesë adoleshentë, në një kuti vezësh në një rrugë të largët pranë fshatit Sosnovka jashtë Novosibirsk të premten, thonë raportet lokale.

Vogëlushja u dërgua me urgjencë në spital nga një prej prindërve të adoleshentëve, ku u deklarua në gjendje të mirë.

Policia është në kërkim të nënës, ku ka hapur një hetim penal për tentativën e vrasjes së një të mituri.

Prindërit e adoleshentes dëshirojnë të birësojnë foshnjën, por duhet të presin nëse mund të gjenden të afërmit e saj.

Duke folur për gazetën ruse NGS, babai i një prej adoleshentëve, Dmitry Litvinov, tha se pesë miqtë kishin dalë për një shëtitje në ditën e Krishtlindjeve ortodokse.

Frika ishte se vogëlushja, e cila besohet se ishte rreth tre ditëshe kur u gjet, mund të kishte pësuar ngrirje dhe nuk do të mbijetonte.

Me të mbërritur në spital, një mjek e ekzaminoi shpejt foshnjën dhe e ngrohi, duke ia fërkuar butësisht krahët dhe këmbët, thuhet në një deklaratë nga ministria rajonale e shëndetësisë.

Vajza u bë rozë dhe u zbulua se ishte e shëndetshme, dhe më pas u transferua në një spital për fëmijë ku tani po kujdeset.

Burimi i lajmit: BBC. Pershtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...