E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

E kërcënonin se do i nxirrnin foto intime/ Prokuroria mbyll hetimet për rojen e shkollës dhe tre të rinjtë

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur dosjen në ngarkim të rojes së shkollës në Bathore, i cili akuzohet se bashkë me tre djem të tjerë ka abuzuar seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Të tre djemtë nuk kanë pranuar fajësinë, pasi sipas tyre, ka qenë Abaz Doga ai që ka bërë presion tek ata që të kryenin marrëdhënie seksuale me vajzën, dhe më pas ta filmonin.

Prokuroria ka përfunduar tashmë hetimet për Abaz Dogën, Klajdi Poçin dhe dy të miturit e tjerë me inicialet R.O. dhe F.B.

E mitura e abuzuar ka dëshmuar përpara organit të akuzës se ata e kanë kërcënuar se do i nxirrnin fotot intime. Sipas saj, ajo është abuzuar për herë të parë nga Abaz Doga në vitin 2018 dhe më pas është detyruar të shkojë edhe disa herë të tjera për shkak të presionit.

Në kërkesë thuhet se Klajdi Poçi, është personi që e ka kërcënuar me videot, me të cilin ka kryer vetëm një herë marrëdhënie seksuale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Urbanet plot/ Rakacolli ‘godet’ sërish: Zgjohuni 1 orë më parë kur nuk ka fluks

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Rakacolli vijon të mbështesë idenë se përdorimi i transportit publik është një problem individual. Sipas saj, janë njerëzit ata që duhet të...

Përkeqësohet situata epidemiologjike në Kosovë, rriten shifrat e të infektuarve

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 445 raste me koronavirus, pas testimit të 2.570 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit Kombëtar të...

Meta ngre alarmin: Mijëra familje kanë hyrë në borxhe për tu kuruar nga Covid-i

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrije qeverisë që të rimbusojë në mënyrë urgjente të gjithë qytetarët që kanë harxhuar kursimet e...

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...