“E kam rritur vajzën me edukatë”, debat i fortë mes mamasë së Sindit e Melisës

E ëma e Melisës dhe Sindit, vajzave të ‘Për’puthen’, kanë patur një përplasje të fortë puntatën e djeshme. Vajzat kanë replikuar shpeshherë ashpër ndaj njëra-tjetrës, duke mos kursyer ironinë dhe ofendimet.

E ëma e Sindit, fillimisht i kërkoi falje nënës së Melisës, në lidhje me ofendimin që Sindi i bëri vajzës së saj, ku i tha “ti e jep për një kafe”. Nga ana tjetër, e ëma e Melisës tha se e bija bëri mirë që u largua nga studio në atë moment, pasi debati mund të kishte degraduar, ndërsa shtoi se e ka rritur të bijën me edukatë.

Debati

E ëma e Melisës: Edhe Melisa i ka thënë fjalë të rënda Sindi, e kam rritur vajzën me parime me edukatë

E ëma e Sindit: Po ça janë këto gjëra tani, të lutëm mos kap pjesën e edukatës, se bëre shumë gabim, të mbajmë etikën

Melisa: Ajo më ka thënë deklaratë prostitucioni

E ëma e Melisës: Ajo t’i kërkonte falje, i ka thënë Bora disa herë dhe nuk i ka kërkuar falje. Sindi i ka thënë që unë mendoj se ti do kalosh më shumë se njëherë në altar. Po kjo?

E ëma e Sindit: Po nesër pasnesër, edhe Sindi mund të kaloj në tre altarë. Nuk mund të mendojnë si ne.

Sindi: Në një debat që kemi patur me Melisën, ajo më tha që po mos ekzistonin këto mure, e di ti ça do të bëja, një kërcënim jete. Unë mund ta denoncoj vajzën tuaj. Si ju duket ju, a nuk duhet të kërkojë falje Melisa?

Melisa: Unë nuk e kam ofenduar, virgjëria është ofendim?

E ëma e Melisës: Ajo ka thënë që dy duar për një kokë i kam

Melisa: Kam thënë që do degradonte situata po të isha jashtë

E ëma e Sindit: Po ç’është kjo, dhunë sjellë dhunë

Melisa: Më ka prekur moralin tre herë

E ëma e Melisës: Ti Sindi nuk e ke kuptuar se sa ofendohet prindi. Këto janë të shkuara të harruara, tani dua që ato të dyja të mirëkuptohen

E ëma e Sindit: Jam shumë dakord, as mua nuk më pëlqen kur ato zihen