E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

E frikshme situata me pandeminë/ Tre raste të reja në Berat, mes tyre 2 infermiere

Koronavirusi po njeh një shtrirje të madhe në territorin shqiptar. Numri i të infektuarve dhe pacientëve që nuk ia dalon dot me pandeminë, çdo ditë e më shumë janë në rritje. Berati po paraqet rrezikshmëri.

Burime për “Abc News” bëjnë me dije se 3 raste të reja janë konfirmuar me Covid. Sipas informacioneve, të infektuarit janë personel mjekësor, 2 infermiere dhe një kasap.

Infermieret e infektuara janë njëra në maternitetin e spitalit dhe tjetra në Qendrën Shëndetësore Kushtrim. Ende nuk ka asnjë informacione nga mund të jetë marrë infeksioni.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...