E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

E frikshme/ Merkel paralajmëron për një valë të tretë të koronavirusit

Turqia i është rikthyer izolimit, e nga ana tjetër Gjermania ka paralajmëruar për një valë të tretë. Kancelaria gjermane Angela Merkel, ka paralajmëruar qytetarët për një valë të tretë koronavirusi, nëse nuk respektohen masat anti-Covid.

Ajo ka kërkuar nga ana e qytetarëve vetëm ndërgjegjësim, pasi kjo periudhë është tejet e vështirë. Në një video-konferencë me oficerët e policisë, Merkel lëshoi paralajmërimin e fundit, ndërsa pandemia ka mbërthyer fort botën.

“Duhet të vijojmë që të jemi shumë, shumë të kujdesshëm këtë dimër. Në të kundërt do të përballemi menjëherë me valën e radhës”, tha kancelaria Merkel. “Na duhet që t’u mbijetojmë këtyre muajve të dimrit”, shtoi më tej ajo.

Vendi numëron 1.067.473 raste të konfirmuara dhe 16.636 vdekje të lidhura me virusin, sipas Institutit Robert Koch, Qendra Gjermane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...