E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

E ëma e 21-vjeçarit: Nuk isha në dijeni të aktivitetit të tij kriminal

E ëma e 21 vjeçarit Aldi Rama ka thënë se nuk ka qenë në dijeni të asnjë aktiviteti kriminal të tij. Valbona Kolgjini, prej disa vitesh është vendosur në Durrës dhe jeton me motrën e saj, ndërsa ka thënë se me të birin kishte pak kontakte.

“Me djalin kisha pak kontakte, sepse pas divorcit ai qëndroi në shtëpinë e xhaxhait në Lezhë. Unë shumë pak takohesha me djalin, dhe nuk isha në dijeni të asnjë aktiviteti kriminal”, ka thënë ajo në polici.

Ajo ka qenë në Greqi dhe atje ka pasur një martesë me një shtetas grek, dhe më pas ishte kthyer në Durrës ku ka krijuar një tjetër lidhje. Aktualisht në Durrës jeton në shtëpinë e motrës së saj.

E ndërsa i ati i viktimës po vuan dënimin përjetë në një burg në Greqi. Gjyshërit e Aldit fajësojnë prindërit për neglizhencë, ndërsa viktima dy herë ishte futur në burg.

Valbona Kolgjini dhe Rufat Rama, babai i 21-vjeçarit, janë divorcuar prej disa vitesh, ndërsa Aldi Rama u rrit nga gjyshërit. 21-vjeçari Aldi Rama, i cili vrau me armë zjarri në krye të detyrës policin Saimir Hoxha dhe më pas qëlloi veten, ka qenë një person me të shkuar kriminale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Pistoletën ia kanë kthyer drejt kokës", babai i Aldi Ramës kërkon drejtësi

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...