E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

“E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, Meta ‘godet’ me videon e radhës

Meta nuk ndalet për manifestimin e datës 2 mars, në orën 17:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Pasi përcolli mesazhin se qëllimi i manifestimit është ndërgjegjësimi i qytetarëve shqiptarë për të rivendosur sovranitetin mbi institucionet e Republikës, Meta e ka konkretizuar këtë edhe me anë të një videoje.

Më herët, Kreu i Shtetit paralajmëroi se gjatë manifestimit do firmoset një dekret kundër asaj që Meta e quan grusht shteti nga Kuvendi njëpartiak.

Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, ka përcjellë një video me mesazhe të qarta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...