E martë, 23 Shkurt, 2021
17 C
Tirana

“E djeshmja iku, kemi vetëm” Rama e nis ditën me fjalë të shenjta

Tashmë kryeministri Rama e ka kthyer në një traditë që çdo ditë në mëngjes në profilin e tij poston fjalë të shenjta apo po thënie nga personalitete të shquara botërore.

Ditën e sotme, ai ka zgjedhur fjalët e shenjta të “Nënë Terezës”, si një mënyrë për t’u solidarizuar me të gjithë ata që u prekën nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin në datën 26 nëntor. Me anë të kësaj shprehje, ai përcjell dhe mesazhin e rindërtimit.

“Nënë Tereza: E djeshmja iku. E nesërmja s’ka ardhur. Kemi vetëm të sotme. Le t’ia nisim!’

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia lëshon “pasaporta” Covid për ata që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës

Disa muaj para se të fillojë sezoni turistik, Greqia është bërë një nga vendet e para në Bashkimin Evropian që lëshon certifikata dixhitale të...

Tomini: Karantina e plotë, guri i fundit i qeverisë nëse nuk zbatohen masat

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini është shprehur se ka një rritje të numrit të rasteve që kërkon shtrimin në spital. Në një intervistë për A2CNN,...

A duhet t’u besojmë vaksinave ruse dhe kineze?

Nga: Frida Ghitis “The Washington Post” Kur presidenti rus Vladimir Putin njoftoi personalisht në gushtin e vitit të shkuar se Rusia kishte miratuar vaksinën e...

Ilir Meta nuk ka pse fshihet, duhet të dalë hapur në fushatë

Nga: Andi Bushati Ilir Meta është futur në një qerthull pa krye duke dashur të justifikohet për akuzat e shumicës parlamentare, se ai po bën...

Meta: Shqipëria e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të rinjtë në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Meta shprehet se më datë 25 prill,...