E diel, 20 Qershor, 2021
28.5 C
Tirana

E bujshme/ Rihapet historia, nigeriani do të luajë me Shqipërinë

Shumë kohë më parë Peter Olayinka e shprehu hapur dëshirën për t’iu bashkangjitur kombëtares shqiptare. Por vetë Shqipëria do ia mohonte këtë dëshirë, pasi te kuqezinjtë kërkohen vetëm lojtarët që kanë origjinë shqiptare.

Sulmuesi në fjalë u rrit te Skënderbeu dhe kërkoi të kontribuojë për vendin tonë. Së fundmi është duke shkëlqyer në “Europa League”, madje ka luajtur si titullar edhe ndaj Chelsea.

Por media nigeriane, “Brila.net” shprehet se ka gjasa të mëdha që Olayinka t’i bashkohet Shqipërisë. Dëshira e tij vazhdon të mbetet pajisja me pasaportën shqiptare, për të qenë pjesë e Kombëtares tonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...