E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

E bujshme/ Menaxheri shqiptar i gatshëm të blejë pronësinë e klubit serb

Agjenti i njohur me origjinë shqiptare, Fali Ramadani është gati të blejë një klub futbolli.

Sipas mediave serbe, menaxheri i njohur i lojtarëve të futbollit është pranë blerjes së klubit të Macva Sabac. Këtë operacion nuk do t’a menaxhojë vetë agjenti i njohur por ka lënë kolegët e tij në menaxhimin e kësaj situate.

Fali Ramadani ka qenë kohët e fundit në qendër të vëmendjes për shkak se në Spanjë pretendohet se ka kryer evazion fiskal që arrihet deri në 100 milionë euro për transferimet e lojtarëve të Crvena Zvezda dhe Partizanit të Beogradit.

Sa i përket klubit të tij të ri, Macva Sabac, ajo renditet e parafundit në Superligën serbe të futbollit dhe kohët e fundit ajo mbeti pa trajnerin Dragan Aniçiç pasi situata financiare nuk duket tejet e këndshme në këtë klub.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Nen ndikimin e madh te Venusit ju do i jepni me shume prioritet se kurrë me pare jetës ne çift. Do ndiheni mire pranë...

Rama: 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar kundër koronavirusit

Kryeministri Edi Rama, shprehet se deri më tani 369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19, kanë marrë dozën e...

Dy gjela nuk mund të këndojnë majë të të njëjtit pleh

Nga: Astrit Patozi SPAK-u mund të jepte një kontribut të madh për interesin publik, që mund të shërbente sadopak edhe për zgjedhjet e 25 prillit. Mjafton...

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...