E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

E bija kërkon atësinë, gjykata merr vendimin për trupin e Maradonës

Legjenda e futbollit Diego Armando Maradona, i cili u nda nga jeta muajin e kaluar në moshën 60-vjeçare, kishte lënë në testament që të digjej. Por pas ndarjes nga jeta, 25-vjeçarja Magali Gil kërkoi t’i bëhej testi i ADN-së, duke pretenduar se babai i saj biologjik është pikërisht “Pibe de Oro”.

Vajza është shprehur se dy vjet më parë nëna e saj, i zbuloi se babai i saj mund të ishte Maradona. Sipas avokatit të Diegos, mostrat e ADN-së ekzistojnë, dhe për këtë arsye nuk është e nevojshme të zhvarroset kufoma. Dje, një gjykatë në Argjentinë vendosi që trupi i Diego Armando Maradonës nuk mund të digjet, sepse nevojitet për të kryer një test atësie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...