E hënë, 3 Gusht, 2020
21 C
Tirana

E akuzuan për vjedhje votash/ Ja çfarë thotë tani PD-ja për Gjiknurin

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Pandemia/ Rëndohet gjendja shëndetësore e deputetit shqiptar, dërgohet me urgjencë në Turqi

Deputeti Enver Roshi është dërguar mbrëmë me urgjencë drejt Turqisë. Ai ka shfaqur probleme me mushkëritë, dhe për këtë arsye është nisur në Turqi. Numri...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

Familja Rama me një mesazh të dytë për të afërmit dhe miqtë, ky është vendimi që kanë marrë

Zemra e nënës së kryeministrit Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë, përmes një...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Ndonëse e akuzuan për vjedhje votash, PD sot është ulur në bisedime me Gjiknurin për Reformën Zgjedhore. Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, tha në emisionin “Top Talk” se Partia Demokratike nuk ka ndryshuar asnjë mendim për personat me precedentë penalë. Ai është shprehur se nuk e vendos kjo forcë politike personin me të cilin do të prezantohet Partia Socialiste në sytë e Evropës dhe të Shteteve të Bashkuara. Sipas tij, Partia Demokratike ka qëllim vetëm rikthimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

“Partia Demokratike nuk ndryshon asnjë mendim, asnjë akuzë dhe asnjë dosje të cilit iu kanë bërë një precedim penal, por Partia Demokratike nuk mund të vendosi se me kë kërkon të përfaqësohet Partia Socialiste në sytë e Evropës. Mos të harrojmë që kjo është një reformë dhe një mënyrë për ta zgjidhur këtë çështje të kërkuar nga Evropa.

Lexo edhe :   Ndryshimet kushtetuese/ Vjen reagimi i fortë i zëdhënësit të PPE

Mos të harrojmë dhe përshëndetjen e fundit që ka bërë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndaj lëvizjes së opozitës së bashkuar. Nuk e zgjidhim ne se me kë do të përfaqësohet Partia Socialiste përballë Evropës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është çështje e tyre ajo. Se çfarë problemesh kanë ato me njëri-tjetrin është çështje e tyre ajo. Ne kemi një qëllim të vetëm rikthimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme dhe zgjedhjeve të lira për t’i sjellë zgjidhje problemeve të qytetarëve shqiptarë”, u shpreh ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rezultoi pozitiv me koronavirus, ja takimet që zhvilloi Hoti sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi sot se kishte rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Hoti tregoi se nuk kishte...

Mesazhet e mbylljes në kohën e listave të hapura

Jozefina Topalli mund të ishte vënë në siklet. I kishte të gjitha shanset të rrezikonte para demokratëve të Shkodrës, nëse Lulzim Basha do të...

Teuta mposht Tiranën, fiton Kupën e Shqipërisë

Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë. Durrsakët mposhtën në finale Tiranën me rezultatin 2-0. Rustem Hoxha kaloi bregdetarët në avantazh, ndërsa Tirana mori shpejt...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

Humbja e jetës së Aneta Ramës, Zgarbi ngushëllon kryeministrin

Kritiku dhe personaliteti i shquar i artit italian, Vittorio Sgarbi, ka ngushëlluar kryeministrin Edi Rama për humbjen e nënës së tij. “Dashurinë për Italinë dhe...