E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

“Dyshoja se më tradhtonte”, 59-vjeçari flet pasi ekzekutoi dy motrat

59-vjeçari Përparim Ademi i cili vrau dy motrat mëngjesin e sotëm, ka treguar në polici arsyet e këtij akti. Autori i vrasjes së dyfishtë është shprehur se ngjarja ka ndodhur për motive xhelozie. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se Përparim Ademi ka deklaruar se do të vetëdorëzohej në polici.

“Vrasjen e kam bërë për motive xhelozie, dyshoja se më tradhtonte, u nisa për tu vetëdorëzuar në polici”, ka thënë ai.

Krimi i dyfishtë ka ndodhur në banesë, ku Përparim Ademi ka vrarë me armën tip automatik bashkëjetuesen dhe motrën e saj.

Viktima janë Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, motra me njëra-tjetrën. Zhaneta kishte një lidhje me 59-vjeçarin dhe dyshohet se një konflik mes tyre ka çuar në këtë fund tragjik. 59-vjeçari është vënë në pranga pak orë pas ngjarjes së rëndë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...