E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Dyshohet rasti i parë me koronavirus në Greqi

Mediat greke raportojnë se një rast i dyshuar me koronavirus është shfaqur në portin e Patrës në shtetin fqinj.

Bëhet me dije se një udhëtar 40-vjeçar nga Italia ka shfaqur simptoma të ngjashme me koronavirusin. Shtetasi italian kishte mbërritur me traget të dielën, por do të qëndrojë i izoluar për 48 orë derisa të dalin përgjigjet e analizave.

Porti i Patrës është përballur me udhëtarë të shumtë nga Ankona, Itali e Veriut ditët e fundit, duke bërë që të marrë më shumë masa për kontrollin e tyre.

Kujtojmë se Greqia deri më tani nuk ka pasur asnjë rast të konfirmuar me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....