E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Dyshime për meningjit, dalin rezultatet për dy pacientët që humbën jetën

Autoritetet shqiptare po mundohen t’u japin fund “zërave” se vendi po rrezikohet nga meningjiti. Alarm i ngritur ky pas dyshimeve se dy persona humbën jetën nga ky virus.

Deri tani, zyrtarisht është konfirmuar që vetëm një person ka humbur jetën për shkak të këtij virusi. Bëhet fjalë për policin 27 vjeçar Maringlen Mestani.

Ndërkohë, ABC news ka hedhur dritë dhe mbi rezultatet e analizave për dy personat e tjerë të dyshuar. Sipas burimeve të ABC rezultati është negativ.

Burime të abcnews.al se janë marrë tamponet dhe janë analizuar në laborator për një grua 33-vjeçe që vdiq në Durrës si dhe një burrë 30-vjeç që vdiq në Tiranë. Nga analizat që janë bërë, rezulton se janë negative sa i përket bakterit të meningokokut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...