E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Dy viktima nga koronavirusi në Angli, rritet numri i rasteve

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër personi në Angli, duke e çuar në 2 numrin total të viktimave të shënuar nga virusi vdekjeprurës.

Viktima e dytë është një burrë i moshës 80-vjeçare, i cili ishte shtruar në spitalin Milton Keynes, raporton Sky News.

80-vjeçari kishte dalë pozitiv me koronavirus, por megjithatë mjekët po kryejnë analizat nëse ishte virusi shkaktar i vdekjes së tij apo jo.

Në të njëjtin spital ku ndërroi jetë viktima janë shtruar edhe disa të infektuar të tjerë. Mjekët gjithashtu po mbahen në kontroll nëse shfaqin simptoma të koronavirusit.

Ndërkohë, vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 47 raste të reja me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar, duke e çuar në 163 numrin total të të infektuarve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...