E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Dy miqësoret e Shqipërisë U-21, publikohet lista e futbollistëve

Kombëtarja Shpresa, do të luajë 3 ndeshje në muajin tetor.

Ndeshja e parë do jetë një miqësore me 21-vjeçarët e Sllovenisë dhe më pas me Kosovën dhe Anglinë, në ndeshjet e grupit, për kualifikueset e Europianit.

Në prag të miqësores me Slloveninë, Alban Bushi ka publikuar listën , ku ka shumë emra të rinj.

Bie në sy në listë prezenca e mbrojtësit, Adrian Hajdari, i cili luan te Rapidi i Vjenës dhe në të kaluarën ka qenë pjesë e moshave të Maqedonisë së Veriut dhe 19-vjeçarëve të Austrisë.

Lista e plotë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...