E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Dy ditë pasi u përfshi nga flakët, Priska vazhdon të digjet

Priska është përfshirë sërish nga flakët, mbrëmjen e sotme. Edhe pse Presidenti Meta bëri apel për shuarjen e flakëve në këtë zonë vetëm dy ditë më parë, dhe 60 efektivë të Forcës Tokësore dhe Komandës Mbështetëse iu bashkuan ditën e djeshme efektivëve të zjarrfikësve për shuarjen e zjarrit, duket se flakët ende nuk kanë pushuar.

Shkaqet e rënies së zjarrit nuk janë bërë të ditura ende, ndërkohë që priten efektivët e zjarrëfikësve për të shuar flakët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...