Aktualitet

Durrësi sot, pamje të reja nga pallatet e dëmtuara


               Publikuar në : 12:10 - 02/12/19 M P

Prej ditësh ka filluar verifikimi i dëmëve nga grupet e punës. Lajmi është njoftuar më herët nga kanalet zyrtare të qeverisë. Në ndihmë të situatës kanë ardhur edhe qytetarët të cilët raportojnë në kohë reale me foto dhe video për vendodhjen e ndërtesave të dëmtuara.

 

Fotot e mëposhtme janë shkrepur në disa banesa të tjera në Durrës, të cilat ende nuk janë verifikuar nga grupet e ekspertizës.

Kujtojmë që tërmeti i të martës që goditi vendin la pasoja të mëdhaja. Viktima dhe shumë të plagosur. Gjithashtu, vazhdon ende puna për të përcaktuar edhe dëmet materiale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT