E shtunë, 16 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Durrësi në zi. I jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve, Rama i përlotur

Tetë anëtarëve të familjes Lala në Durrës, sot po u jepet lamtumira e fundit. Mes dhimbjes dhe lotëve, homazhet po zhvillohen në Pallatin e Kulturës, ku marrin pjesë mijëra qytetarë.

Një familje e tërë u shua nën rrënojat e vilës katër katëshe në zonën e Kënetës, pas tërmetit 6.4 ballë që goditi vendin.

Tetë anëtarët e familjes që humbën jetën në tërmetin tragjik të 26 nëntorit 2019, do të varrosen në Durrës. Në ceremoni është edhe kryeministri Edi Rama, i cili është shfaqur i përlotur.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...