E premte, 5 Mars, 2021
11 C
Tirana

Durrës/ Mjeti përplas për vdekje këmbësoren, shoferi largohet nga vendngjarja

Një aksident automobilistik me pasojë vdekjen e një këmbësoreje ka ndodhur ditën e sotme në lagjen 13 të qytetit të Durrësit.

50-vjeçarja ka qenë duke kaluar rrugën në momentin që është përplasur nga një mjet i llojit “Fiat”, me drejtues, një person, të cilit ende nuk i dihet identiteti.

Pas aksidentit, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa 50-vjeçarja ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra.

Policia dhe grupi hetimor po punojnë për identifikimin e drejtuesit të mjetit “Fiat” dhe për arrestimin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...