E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Durrës/ 40 kg lëndë plasëse për të hedhur në tokë pallatin (FOTO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se do të shembë sot në orën 15:00 me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh në Durrës.

Pallati që do të shembet nga IKMT-ja është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit i vitit të kaluar. Në trupin e objektit janë hapur 1100 furnela dhe do të përdoret 40 kg lëndë plasëse për ta hedhur në tokë.

Njoftimi

IKMT shpërthim të kontrolluar në pallatin 9 katësh. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, do të shëmbi sot me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh në Durrës i cili ishte i dëmtuar nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019.

Në trupin e objektit janë hapur 1100 furnela dhe është vendosur një sasi prej 40 kg lëndë plasëse dhe parashikohet që detonimi të bëhet në orën 13:00 të pasdites.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...