E diel, 1 Nëntor, 2020
12 C
Tirana

“Duhet t’ju kisha nxjerrë nga studio”, Meço përplaset me Kokëdhimën pasi akuzoi gazetarët

Më të lexuarat

Shokuese/ Tërmeti në Izmir, shikoni si mbahet në “këmbë” pallati nga 3 vinça

Pa mbushur 24 orë nga momenti i lëkundjeve të forta me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter, forcat e kërkim-shpëtimit në qytetin e Izmirit, janë...

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Video/ Nuk është iluzion, godina 5-katëshe spostohet 60 metra

Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur teknologjinë...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Rolf Buchholz, njeriu me plot 516 modifikime në trup (VIDEO)

Bërja e tatuazheve dhe vendosja e pirsing, janë sot në modë kryesisht tek të rinjtë. Por gjermani Rolf Buchholz, e ka çuar deri në...

Kush mund të jetë fituesi i zgjedhjeve, Trump apo Biden?

Ndërsa kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë Joe Biden duket se ka një epërsi...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Një debat tepër i nxehtë ishte ai në studion e emisionit “Tempora” ku ishte i ftuar Koço Kokëdhima. Kryetari i Lëvizjes “Zgjidhja” nuk e fshehu nervozizmin duke akuzuar se Rama-Basha kanë blerë studiot televizive.

Kjo nxiti dhe reagimin e moderatores dhe autores së programit e cila ndër të tjera i tha “Më thatë jeni të blerë. Unë normalisht duhet t’ju kisha nxjerrë nga kjo studio sepse është një akuzë jashtëzakonisht e rëndë”.

Pjese nga debati:

Sonila Meco: Ndryshimi i sistemit i cili domosdoshmërish kërkon rënien e partitokracisë dhe të vijnë lëvizje të reja.

Koco Kokëdhima: Do isha shumë i lumtur t’ju shoh në krye të një lëvizjeje të re.

Sonila Meco: Nuk e bëj dot, por po ju bëj një pyetje…

Koco Kokëdhima: Ti nuk po pyet.

Sonila Meco: Më thoni pse Zgjidhja është alternativë, pse nuk thoni këtë por merreni me mua.

Koco Kokëdhima: Ne po bëjmë punën tonë dhe e bëjmë mirë. Jemi përballë këtyre dinozaurëve që i kanë marrë peng televizionet, peng studiot, emisionet. Të gjitha emisionet i paguajnë nëndorë të gjithë dhe na nxjerrin përpara gjithëlloj provokatorësh përpara. Këta Uriahipë që vjedhin popullin shqiptar ditë e natë dhe kanë akumuluar gjithë këtë pushtet dhe gjithë këtë pasuri dhe diskutojmë tani këtu që populli ka dyshime. Për kë ka dyshime populli?!

Sonila Meco: Për këtë klasë politike.

Koco Kokëdhima: Kësaj klase i jemi vënë kundër ne dhe luftojmë në mënyrë të pabarabartë me gjithë këto dinozaurë.

Sonila Meco: Prandaj ju pyes si do e bëni me këtë pabarazi.

Koco Kokëdhima:  Le të ngrenë dyshimet, dyshimet janë të financuara nga pikërisht këta mafiozë që kanë mbajtur peng  Shqipërinë, i financojnë edhe nëpër studio, më nxorën një maskara në një studio tjetër…

Sonila Meco: S’më intereson.

Koco Kokedhima: Në vend që të diskutojmë çështje të mëdha të vendit merremi me dyshime…

Sonila Meco: Kam që në orën 21:00 që diskutoj çështje të mëdha të vendit. Pyetjet nuk paragjykohen jam gazetare dhe do të bëj të gjitha pyetjet e nevojshme.

Ndërhyn Erjon Kristo: Nervozizëm i panevojshëm.

Sonila Meco: “Ju lutem respektoni studion televizive. Keni ardhur në këtë studio dhe keni bërë akuzë shumë të rëndë keni future të gjithë mediat në një thes. Më thatë jeni të blerë. Unë normalisht duhet t’ju kisha nxjerrë nga kjo studio sepse është një akuzë jashtëzakonisht e rëndë.

Koco Kokëdhima: Unë nuk bëj akuza të personalizuara. Ju folët për perceptime.

Sonila Meco: Unë jam gazetare dhe kam të drejtë të dyshoj,. Ju jeni politika, do të mësoheni me llogaridhënie zoti Kokëdhima se mund të vini nesër në pushtet. Asnjë pyetje nuk paragjykohet.

Pas orës 1:30:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Maqedonia e Veriut, 1 mijë raste të reja me C*vid

Maqedonia Veriut të shtunën ka arritur shifrën rekord prej 1,085 rastesh të reja me koronavirus brenda një dite. Po ashtu, në 24 orët e...

Berat, infektohen me C*vid 2 mësuese dhe një inspektor policie

Ditën e sotme janë konfirmuar 12 raste me koronavirus në qarkun e Beratit, të cilat janë kontakte të personave të cilët kanë rezultuar pozitivë...

Pandemia/ Austria mbyll baret dhe restorantet, mësimi do të zhvillohet online

Kancelari Sebastian Kurz njoftoi sot në një konferencë për shtyp se qeveria austriake ka vendosur bllokimin e lëvizjes nga ora 20:00 e mbrëmjes deri...

Britania rikthen karantinën, kryeministri Johnson: “Asnjë alternativë tjetër”

Kryeministri britanik Boris Johnson ka njoftuar një mbyllje kombëtare njëmujore për Anglinë. Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi në mesnatën e së...

Kush mund të jetë fituesi i zgjedhjeve, Trump apo Biden?

Ndërsa kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë Joe Biden duket se ka një epërsi...