Aktualitet

“Duhej të paguante borxhin”/ Shqiptari kapet duke ruajtur fermën me kanabis në Skoci


               Publikuar në : 10:44 - 11/09/19 Enno

Policia e Skocisë ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar ditën e djeshme, pasi u kap teksa kujdesej për një fermë me kanabis që kapte vlerën 200 mijë paund.

Shqiptari që ra në pranga identifikohet se Mirjan Kastrati, ndërsa mediat e huaja shkruajnë që shqiptari pretendon se është viktimë e trafikimit të qenieve njerëzore.

Sipas tij, ai kishte ikur nga Shqipëria nga frika se mund ta vrisnin dhe se i duhej të paguante 16 mijë paund trafikantëve që e sollën në Angli. Ai ka deklaruar se është detyruar të kujdesej për 30 muaj, për fermën e kanabisit, në qendër të qytetit Galashiels, me qëllim për të paguar borxhin.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, policia gjeti 700 rrënjë bimë kanabis, ndërsa 30-vjeçari po flinte në kuzhinë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT