E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

“Duam pagë tjetër”, punonjësit e Transportit Publik në Tiranë sërish në protestë

Duket se është ende i largët vendimi për qarkullimin me urbanë. Edhe pas thirrjeve të kreut të Bashkisë në Tiranës, Erion Veliaj, asnjë vendim nuk është marrë në këtë drejtim. Ai u ka dërguar një mesazh Shoqatës së Urbanëve, duke u thënë se kush nuk do të punojë, të largohet dhe mos të mbajë Tiranën peng.

Por punonjësit e Transportit Publik në Tiranë, kanë protestuar sot para Ministrisë së Financave. Punonjësit kanë dalë në protestë, pasi kërkojnë një pagë tjetër prej 40 mijë lekësh dhe ndryshimin e protokollit të sigurisë.

Ata janë shprehur se është e pamundur të kthehen në punë, për shkak të pamundësisë ekonomike, dhe problemeve që shkakton protokolli anti-covid.

Lidhur me këtë situatë, blutë e Tiranës ndërhynë dhe ka bërë të mundur shpërndarjen e protestuesve, pasi nuk lejohet grumbullimet për shkak të pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Trupat e Gardës nën shqyrtim nga FBI-ja mes frikës nga sulme të brendshme

Pjesëmarrësit në një provë për inaugurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden u evakuuan të hënën nga krahu Perëndimor i Kapitolit me urdhër të...

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve...

Nga këmbët tek buzëqeshja: Vipat që kanë siguruar pjesë të trupit të tyre

Njerëzit e famshëm janë të njohur për bërjen e gjërave të pazakonta dhe për shpenzimin e shumave të mëdha. Ndërkohë, disa prej tyre kanë...

Pse populli nuk e kupton, që zgjedhjet e 25 prillit janë shitur nga Basha?

Nga: Kreshnik Spahiu 5 vjet më parë kam përjetuar një nga ngjarjet më të hidhura në politikë. Isha në Peshkopi gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet...

Gjermani, kush nuk pranon karantinën do të mbahet në qëndra paraburgimi

Gjermanët që refuzojnë të karantinohen pasi rezultojnë pozitiv ndaj Covid do të mbahen në qendrat e paraburgimit sipas rregullave të reja të përgatitura nga...